FAQ

Nextis.WEB3 - FAQ

 1. Posiadam już system magazynowo-informacyjny innej firmy czy istnieje możliwość integracji mojego systemu ze sklepem Nextis.Web3?
 2. Jest taka możliwość, jednak wszystko zależy od tego jak Państwa system jest zbudowany. W większości przypadków trzeba napisać specjalny replikator bazodanowy, który w czasie rzeczywistym zapewnia synchronizację danych pomiędzy serwerami. Replikator przenosi kartoteki kontrahentów, stany magazynowe, ceny, dokumenty i inne ważne informacje. Oznacza to, że jeżeli zmienią np. Państwo kod produktu lub stan magazynowy w swoim systemie ERP, to w sklepie Nextis się to również pojawi.

 3. Czy połączenie systemów to koszt dodatkowy?
 4. Tak, integrator/replikacja to jednorazowy koszt dodatkowy. Cena połączenia uzależniona jest od stopnia trudności.

 5. Czy mogę kupić sklep Nextis.Web3 za gotówkę bez aktualizacji?
 6. Tak istnieje taka możliwość. Należy jednak zaznaczyć że aktualizacje są wskazane i w przypadku chęci skorzystania z nich, nie ma możliwości wykupienia ostatniej dostępnej aktualizacji sklepu. Klient musi wykupić wszystkie poprzednie wersje systemu.

 7. Jaki jest czas dostawy sklepu Nextis.Web3?
 8. Standardowy czas dostawy oprogramowania wynosi od 2-3 miesięcy od daty podpisania umowy. W okres ten wliczony jest czas wytworzenia licencji TecDoc. Należy zaznaczyć że w przypadku integracji sklepu internetowego z innym systemem informacyjno-magazynowym okres
  implementacji/wdrożenia aplikacji może się nieznacznie wydłużyć. Uzależnione jest to od stopnia trudności połączenia dwóch systemów.

 9. Czy potrzebuję dodatkowy serwer na sklep Nextis.Web3?
 10. Nie ma takiej potrzeby. Cały system Nextis.Web3 jest hostowany na naszych wydajnych firmowych serwerach.

 11. Ilu użytkowników może korzystać ze sklepu Nextis.Web3?
 12. Standardowa licencja Nextis pozwala korzystać jednocześnie 100 użytkownikom ze sklepu. Dla małych i średnich firm jest to w zupełności wystarczające. Jeżeli ze systemu jednocześnie korzysta więcej jak 100 użytkowników naliczana jest dodatkowa opłata za hosting. Chodzi tutaj o ruch generowany na serwerze Nextis.Web3.

 13. Czy oprócz licencji aplikacji Nextis.Web potrzebna jest jeszcze licencja bazy danych online TecDoc?
 14. Tak. Aby sklep internetowy był w pełni funkcjonalny klient musi podpisać umowę o dostępie do danych z firmą TecDoc GmbH. Nasza firma może bezpłatnie pomóc w podpisaniu umowy.

 15. Co obejmują aktualizacje sklepu Nextis.Web3?
 16. Aktualizacje zawsze obejmują wszystkie nowości dla poszczególnych modułów. Wliczone są tutaj korekty błędów, dostosowania do różnych
  przeglądarek internetowych czy nowe funkcjonalności, które zostały opracowane w oparciu o opinie użytkowników oprogramowania. Zakup
  aktualizacji nie jest obowiązkowy, ale zalecany.

 17. Czy istnieje możliwość darmowej integracji systemów?
 18. Tak. Jeżeli mają Państwo 4 innych klientów, którzy chcą skorzystać z podobnego rozwiązania i maja taki sam system informacyjno-magazynowy, to wykonamy integrację bezpłatnie, a nawet zapłacimy Państwu prowizję w wysokości 5% od ceny sprzedaży oprogramowania.

 19. W jaki sposób mogę administrować sklepem Nextis.Web3?
 20. Każdy sklep posiada zewnętrzną aplikację Nextis.WAT, która instalowana jest bezpośrednio na komputerze operatora sklepu. Możliwości aplikacji są bardzo rozbudowane. (więcej informacji o panelu administracyjnym Nextis.WAT). Przy zakupie sklepu panel administracyjny dostarczany jest gratis!

 21. Pod jakimi przeglądarkami działa sklep internetowy Nextis.WEB3?
 22. Nextis.WEB jest optymalizowany pod większość ogólnodostępnych przeglądarek internetowych, a w szczególności Google Chrome, Firefox, Internet Explorer 9,8 i 7. Sklep działa również dobrze na większości urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android (Opera mini itd.)

 23. Chciałbym aby sklep był wielojęzyczny, czy jest to możliwe?
 24. Tak. W chwili obecnej sklep działa w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim, słowackim i niderlandzkim. Inne dodatkowe języki mogą zostać przygotowane na życzenie klienta.

 25. Połączenie systemów. Co muszę przygotować w swoim systemie informacyjno-magazynowym aby moje produkty mogły zostać połączone (crossowane) ze sklepem Nextis.WEB3 z katalogiem online TecDoc?
 26. Do kartoteki każdego produktu należy dopisać numer katalogowy produktu i numer producenta (TecDoc Kod i TecDoc Brand ID). W większości przypadków dobre systemy sprzedażowo-magazynowe umożliwają stworzenie dodatkowych pól własnych i przypisania im wartości.

 27. Chciałbym prezentować stany magazynowe swoich dystrybutorów w sklepie Nextis.WEB3, czy jest to możliwe?
 28. Tak istnieje taka możliwość. Można to rozwiązać na dwa sposoby. Stany mogą być wgrywane do Państwa systemu magazynowo-informacyjnego a potem replikowane do sklepu, bądź bezpośrednio wgrywane do bazy sklepu. Wybór opcji uzależniony jest od wielu czynników np. budowy Państwa systemu, formatu danych itp.